طرز تهیه بهترین سالاد ماکارونی

طرز تهیه بهترین سالاد ماکارونی

سالاد ماکارونی تازه از سبزیجات تند، پنیر پیتزای تازه و سس خانگی ساده تشکیل شده است.


eaters-collective-132773-unsplash-1.jpg


درست کردن سالاد ماکارونی آسان است و مواد تشکیل دهنده آن ساده و قابل تغییر هستند. به‌طوری که شما در هر فصل می‌توانید با سبزیجات مربوط با آن فصل سالاد ماکارونی دلخواه خودتان را درست کنید. کل زمان لازم برای آماده شدن آن ۲۰ دقیقه است و بد نیست بدانید که شما می‌توانید آن را به مدت ۵ روز در یخچال نگه دارید.


سالاد ماکارونی


طرز تهیه بهترین سالاد ماکارونی

در اینجا با طرز درست کردن یک سالاد ماکارونی ساده و فوق‌العاده آشنا می‌شوید و در ادامه نکاتی مطرح می‌شوند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین سالاد ماکارونی را درست کنید.


سالاد ماکارونی


چه موادی باید به این سالاد اضافه شود؟

این سالاد ترکیبی از سالاد ماکارونی یونانی و ایتالیایی است. چون در این سالاد هم از زیتون کالاماتا و زیتون سبز که در سالاد یونانی رایج بوده و هم از پنیر پارمزان و پنیر موزارلا که در سالاد ایتالیایی رایج است، استفاده می‌شود.

اگر شما تمایلی به استفاده از زیتون ندارید، می‌توانید از هر چیزی که دوست دارید در سالاد استفاده کنید. در ادامه پیشنهاداتی در این مورد به شما داده می‌شود:


ماکارونی


ماکارونی: وجود ماکارونی در این سالاد ضروری است و نوع ماکارونی‌ که استفاده می‌کنید، مهم است. ماکارونی نباید حالت خمیری داشته باشد و بهتر است شکل خود را حفظ کند. ماکارونی‌ها شکل‌های مختلفی مانند پنه (لوله‌ای)، فسیلی (مارپیچی)، روتینی (شبیه مارپیچی)، فارفاله (پروانه‌ای یا کراواتی) دارند. مزایایی که این ماکارونی‌ها دارند، این است که می‌توان همراه آن‌ها از سس و پنیر نیز استفاده کرد. همچنین می‌توان از ماکارونی دانه برنجی نیز در این سالاد استفاده کرد. فقط نباید بیش از حد پخته شود.


pasta-salad-5-1.jpg


سبزیجات: استفاده از سبزیجات متنوع، رنگ و شکل خوبی به سالاد ماکارونی می‌دهد. می‌توان از سبزیجاتی مانند فلفل، خیار یا کدو سبز، گوجه فرنگی گیلاسی و پیاز سبز قاچ شده در این سالاد استفاده کرد. ولی به غیر از این‌ها می‌توانید از سبزیجات مورد علاقه‌ی خود مانند رازیانه خرد شده، هویج رنده شده، تربچه، گل‌کلم و بروکلی و … هم استفاده کنید. کدو حلوایی و چغندرقند نیز می‌تواند گزینه خوبی برای سالاد ماکارونی در فصل پاییز و زمستان باشند. همچنین می‌توان با اضافه کردن مقداری سبزی تازه، رنگ و طعم بیشتری به این سالاد داد.


parmesan-cheese-veg-or-notjpg.jpg


پنیر: در سالاد ماکارونی می‌توان از تکه‌های پنیر پارمزان بدون نمک و پنیر موزارلا استفاده کرد؛ که این پنیرها در برخورد با سس سالاد، ذوب می‌شوند. به‌جای این پنیرها می‌توان از پنیرهای دیگری نیز استفاده کرد. به‌طور مثال، می‌توانید در سالاد ماکارونی یونانی از پنیر فتا استفاده کنید یا به‌جای تکه‌های پنیر پارمزان می‌توانید از پنیر چدار استفاده کنید. کسانی که طرفدار غذاهای گیاهی هستند، کلاً در این سالاد از پنیر استفاده نکنند.


Green-Lentil-Pasta-salad-ingredients-red-pepper-red-onion-jalapeno-celery-carrots-no-oil-vegan-pasta-salad-recipe-1.jpg


افزودنی‌های طعم‌دهنده: استفاده از طعم‌دهنده‌ها باعث فوق‌العاده شدن سالاد می‌شود. استفاده از زیتون و ترشی سبزیجات (ترجیحاً ترشی پیاز) باعث می‌شود عطر و طعم سالاد بیشتر و عالی‌تر شود. استفاده از فلفل قرمز باعث می‌شود که لکه‌های رنگی جالبی به سالاد اضافه شود.


تهیه سس سالاد ماکارونی آسان

تصمیم‌گیری در مورد سس سالاد نیز به اندازه مواد داخل سالاد مهم است. در ادامه، با استفاده از سرکه قرمز، روغن زیتون، پونه کوهی خشک شده و مقداری نمک و فلفل یک سس سالاد ساده تهیه می‌شود که خودش به‌تنهایی کاربردی ندارد. ولی وقتی با سبزیجات و ماکارونی مخلوط می‌شود طعم شگفت‌انگیزی ایجاد می‌کند.

این سس را می‌توان با استفاده از آب سیب خوشمزه‌تر کرد.


سالاد ماکارونی


نکته‌ی قابل توجه در تعیین زمان نگه‌داری

خبر خوب این است که گذشت زمان تأثیر خوبی روی سالاد ماکارونی می‌گذارد. به‌طوری که اگر اجازه دهید که سس زمان زیادی در بین سبزیجات و ماکارونی‌ها بماند، باعث می‌شود که عطر و طعم سالاد خیلی بهتر شود.

شما می‌توانید پس از آماده کردن سالاد آن را تا ۵ روز در یخچال نگه‌دارید چون باعث می‌شود سالاد شما به وضعیت دلخواه برسد.


برای اینکه بهترین سالاد ماکارونی را داشته باشید، باید به نکات زیر توجه کنید:

 • یک ترکیب ساده از سرکه قرمز، روغن زیتون، پونه کوهی، نمک و فلفل باعث ایجاد یک سس تند و عالی می‌شود.
 • سالاد ماکارونی به‌مرور زمان بهتر می‌شود و به وضعیت دلخواه می‌رسد. به همین دلیل توصیه می‌شود که بلافاصله بعد از آماده کردن، میل نشود.
 • از بافت‌ها و رنگ‌های مختلفی استفاده کنید. سبزیجات متنوع به سالاد رنگ و شکل می‌دهند. استفاده از زیتون نوعی شوری خاص به سالاد می‌دهد. همچنین استفاده از پنیر پیتزا باعث می‌شود سالاد ماکارونی فوق‌العاده شود.
 • استفاده از سبزی‌های تازه، ترشی و فلفل مخصوصاً فلفل قرمز باعث می‌شود سالاد عطر و طعم بیشتری داشته باشد.

Pepperoni-Pasta-3-square-1.jpg


دستورالعمل سریع و آسان سالاد ماکارونی

آماده‌سازی ۱۰ دقیقه، پخت ۱۰ دقیقه، زمان کل ۲۰ دقیقه

مواد این سالاد ماکارونی ساده، قابل تغییر است. به‌طوری که می‌توان آن را با مواد موجود در یخچال، آشپزخانه و سبزیجات مخصوص هر فصل آماده کرد. بهتر است شروع را با سالادی انجام دهید که از انواع سبزیجات موجود در دسترس، سس و ماکارونی پنه و روتین تشکیل شده است و سس را بر روی سبزیجات و ماکارونی‌ها بریزید. استفاده از پنیر پارمزان و موزارلا نیز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. چون تکه‌های پنیر هنگام برخورد با سس ذوب می‌شوند و طعم عالی ایجاد می‌کند.


IMG_0466-1.jpg


مواد مورد نیاز برای ۱۰ نفر

سالاد ماکارونی

 • ۴۵۰ گرم ماکارونی فرم دار مانند فسیلی، پنه، روتینی یا فارفاله
 • ۱ پیمانه فلفل دلمه‌ای خرد شده (۱ عدد متوسط)
 • ۱ پیمانه کدو سبز خوراکی خرد شده
 • ۱ پیمانه گوجه‌فرنگی گیلاسی
 • ۱/۳ پیمانه پیازچه خرد شده
 • ۱/۴ پیمانه فلفل سبز یا فلفل موزی (اختیاری)
 • ۱ پیمانه (۲۸ گرم) روغن زیتون
 • ۱ پیمانه (۵۶ گرم) پنیر پارمزان رنده شده
 • ۱ پیمانه (۱۷۰ گرم) پنیر موزارلای خرد شده
 • ۱/۳ پیمانه جعفری و ریحان (اختیاری)

سس خانگی

 • ۱/۳ پیمانه سرکه قرمز، سرکه سفید یا آب سیب
 • ۱/۲ قاشق چای‌خوری فلفل سیاه
 • ۱/۲ قاشق چای‌خوری پونه کوهی خشک شده
 • ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری عصاره فلفل سبز (اختیاری)
 • ۱/۲ پیمانه روغن زیتون

3-Easy-Pasta-Salad-Recipe-3-1200.jpg


دستور پخت سالاد ماکارونی خوشمزه

پس از اضافه کردن آب و نمک به یک قابلمه، آن را روی شعله قرار دهید تا آب به جوش آید. سپس ماکارونی را به آن اضافه کنید. اجازه دهید که به مدت ۶ الی ۱۰ دقیقه بپزد. بهتر است زمان توصیه شده برای پخت روی بسته‌بندی چک شود. بعد از آن ماکارونی‌ها را آبکشی کنید و زیر آب سرد بشویید.

در حالی که ماکارونی‌ها می‌پزند، یک ظرف را برای درست کردن سس انتخاب کنید و سرکه قرمز، روغن زیتون، نمک، فلفل، پونه و عصاره فلفل سبز را به قابلمه اضافه کنید و مخلوط را به خوبی هم بزنید تا یکدست شوند. ماکارونی آبکشی شده را در ظرف سس بریزید. سپس سس و ماکارونی را به‌خوبی با هم مخلوط کنید.

فلفل دلمه‌ای، کدو سبز، گوجه‌فرنگی، پیازچه، فلفل سبز (در صورت استفاده)، زیتون، پنیر پارمزان، موزارلا و سبزی‌ها (در صورت استفاده) را به ظرف ماکارونی اضافه کنید؛ و همه‌ی مواد را با هم مخلوط کنید. مقداری از آن را بچشید تا اگر نیاز به فلفل و نمک داشت به آن اضافه کنید. برای اینکه بهترین سالاد ماکارونی را داشته باشید حداقل ۳۰ دقیقه و حداکثر ۵ روز درب ظرف را بگذارید و در یخچال نگه دارید.


pasta-salad-9.jpg


برخی نکات مفید

بعد از آماده‌سازی سالاد بهترین راه‌حل این است که زمان زیادی برای نگه‌داری سالاد در یخچال اختصاص دهید.

 

منبع: چطورپدیا


/ 0 نظر / 23 بازدید